Побачити самостійно гуляючих по місту дітей дошкільного віку можна нечасто - їх зазвичай супроводжують батьки, няні або педагоги.Але трапляються ситуації, при яких дитина може залишитися одною на вулиці або, наприклад, у торговому центрі.У такі моменти діти вразливі і незахищені, тому можуть стати об'єктом уваги недоброзичливців.

Батьки повинні пояснити кілька базових правил поведінки на вулиці:

  • Не знайомитися з дорослими;
  • Не повідомляти особисту інформацію (адреса, телефон, імена батьків) незнайомцям;
  • Не виходити за межі двору і не гуляти в незнайомих місцях без супроводу близьких.

Безпосередньо при зустрічі з незнайомцем дитина повинна пам'ятати наступні правила:

  • Не розмовляти і не розповідати про себе.Розмову з незнайомими людьми підтримувати не можна.Потрібно просто сказати, що спілкуватися з чужими не дозволяють батьки.Будь-які питання слід ігнорувати, навіть якщо вони здаються нешкідливими.
  • Не погоджуватися на пропозиції.Щоб зацікавити дитину, незнайомець може запропонувати покататися на машині, показати незвичайну іграшку або навіть взяти участь в конкурсі з щедрими призами.Погоджуватися на такі привабливі пропозиції ні в якому разі не можна - це пастка.
  • Не приймати подарунки.Якщо незнайомець хоче вручити цукерку, шоколадку або іграшку, потрібно відмовитися і пройти повз.Безкоштовним подарункам від чужих людей довіряти не можна.
  • Не вірити незнайомцям.Людина може запевняти дитину, що вона хороший друг її батьків, але вірити цьому не можна.Особливо, якщо незнайомець пропонує підвезти або проводити дитину додому.Вірити можна тільки в одному випадку - якщо батьки заздалегідь попередили дитину про те, що за нею приїде друг сім'ї.Також можна домовитися з дитиною про кодове слово, яке має виголосити при зустрічі друг батьків.
  • Не заходити в ліфт або під'їзд з незнайомими.Потрібно дочекатися, поки вони пройдуть або поїдуть, а вже потім заходити в під'їзд або ліфт.Ще краще зателефонувати додому і попросити кого-небудь з членів сім'ї зустріти біля під'їзду.
  • Відійти в людне місце, привернути увагу оточуючих в разі небезпеки.Якщо чужа людина намагається схопити дитину або загрожує їй, потрібно закричати, щоб привернути увагу перехожих до подій.
Зустріти незнайомця діти можуть не тільки на вулиці, але і вдома.Якщо ви навіть на 5 хвилин залишили 5-6-річну дитину одну дома, проінструктуйте її на випадок несподіваних візитів.Відчиняти двері відразу не можна - спочатку потрібно подивитися у вічко і запитати «хто там?».Незнайомих людей пускати в квартиру не можна, навіть якщо вони представляються електриками, листоношами або сантехниками.
З незнайомцями діти часто стикаються в повсякденному житті - це продавці в магазинах, лікарі у поліклініці, колеги або знайомі батьків.У цих випадках не потрібно боятися дитині, навпаки, слід познайомитися з новими людьми, поспілкуватися з ними.Найчастіше діти соромляться, і ховаються за батьками.Тому мами і тата повинні пояснити дітям правила поведінки з незнайомими людьми в подібних ситуаціях: бути ввічливою, не боятися відповідати на питання, бути привітною, не встрявати в розмову дорослих.
Дорослішаючи, дитина буде краще орієнтуватися в спілкуванні з незнайомцями, стане уважніша і навчиться розрізняти потенційно небезпечні ситуації.А поки, що дитина маленька ще занадто довірлива, мамі і татові не слід залишати її без нагляду.
Кiлькiсть переглядiв: 1