/Files/images/патріотичне виховання.jpg

НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ завжди було невід’ємною складовою виховного процесу в системі дошкільної освіти України. Адже патріотизм, як і інші якості особистості, починає формуватися в дошкільному дитинстві — у період надзвичайно активного розвитку дитини.
МЕТОЮ національно - патріотичного виховання є формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття любові до власної землі, родини, держави, пошани до видатних історичних діячів, готовності до виконання громадянських та конституційних обов'язків. Щоб досягти цієї мети, виховувати патріотів слід вже з дошкільного віку.
ЕФЕКТИВНІСТЬ національного-патріотичного виховання досягнеться використанням різних методів, які спрямовані на виховання у дітей суспільних уявлень, моральних суджень, оцінок. До них належать: спостереження й екскурсії, зустрічі з героями праці, війни, розповіді, бесіди, читання художньої літератури, розгляду картин, ілюстрацій, зразків декоративно-вжиткового мистецтва народів, прослуховування музики, проведення ігор, перегляд сторінок в Інтернеті, а також набуття дітьми практичного досвіду через залучення дітей до посильної праці, привчання до основ громадянської поведінки, відтворення побаченого і сприйнятого в творчій діяльності.
Національно - патріотичне виховання реалізується відповідно до чинних програм і ґрунтується на таких ПРИНЦИПАХ:
- природовідповідність;
- культуровідповідність;
- етнізація;
- гуманізм;
- демократизм;
- інтегративність;
- безперервність.
Важливими НАПРЯМАМИ національно - патріотичного виховання є приучення дошкільників до народознавства:
- вивчення культури, побуту, звичаїв рідного народу;
- правове виховання, яке полягає у прищеплені дітям найкращих навичок правової поведінки;
- моральне виховання: моральні норми поведінки й моральні якості особистості, зокрема: почуття власної гідності, почуття обов'язку.
- формування реалістичних уявлень про явища природи, практичних умінь, дбайливе ставлення до об'єктів природи.
ФОРМИ і МЕТОДИ роботи з національно-патріотичного виховання дошкільників:
· заняття;
· бесіди;
· розповіді;
· екскурсії (в ліс, парк, до річки, на луки, вулицями рідного селища)
· читання та інсценування творів художньої літератури, казок, легенд, віршів, пісень;
· дидактичні ігри;
· сюжетно-рольові ігри;
· розв'язання проблемних ситуацій (в побуті, природі);
· відвідування музеїв, театрів, вистав;
· тематичні вечори, свята і розваги;
· зустрічі з ветеранами війни та праці, волонтерами, учасниками АТО та ін.

Шляхи і засоби патріотичного виховання дошкільників

Українське образотворче народне мистецтво як засіб національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку

Національно-патріотичне виховання через художні твори

Національно-патріотичне та морально-естетичне виховання у дітей дошкільного віку засобами музичного мистецтва